Warszawska Fundacja Muzyczna

Warsaw Music Foundation

inspirowani pięknem muzyki

Wojciech Czepiel

Prezes Zarządu Fundacji

Wojciech Czepiel (ur. 1959 w Nowym Targu) – polski dyrygent, kompozytor i skrzypek.

Rozpoczął naukę gry na skrzypcach u swego ojca Stanisława w wieku pięciu lat. Jako skrzypek orkiestry All Antico Krakowskiego Liceum Muzycznego wraz z nią zdobył I miejsce w Konkursie Orkiestr Kameralnych im. Herberta von Karajana w Berlinie w 1974 r. Tam też miał okazję grać pod batutą samego mistrza von Karajana.

W 1976 roku jako uczeń prof. Antoniego Cofalika zdobył IV nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym im. Zdzisława Jahnkego w Poznaniu. W1977 roku brał udział w konkursie im.Henryka Wieniawskiego (dyplom uczestnictwa w drugim etapie).

Studia skrzypcowe kontynuował u prof. Kai Danczowskiej łącząc je ze studiami dyrygentury u prof. Krzysztofa Missony a także kompozycji i instrumentacji u prof. Tadeusza Machla oraz  technik kompozytorskich u prof. Bogusława Schaeffera. Studia dyrygenckie ukończył z wyróżnieniem w 1984 roku w Akademii Muzycznej w Krakowie. Jako dyrygent zadebiutował już w 1981 roku z Orkiestrą Akademii Muzycznej w Krakowie.

W latach 1982-84 był dyrygentem asystentem i równocześnie koncertmistrzem Orkiestry Filharmonii Krakowskiej. Od 1984 do 1986 roku był dyrektorem artystycznym Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, a następnie w latach 1986-1990 dyrygentem Warszawskiej Opery Kameralnej. W sezonie 1990/1991 pracował jako drugi dyrygent w Filharmonii im. Rubinsteina w Łodzi, zaś w latach 1991-1994 był wicedyrektorem i dyrygentem Polskiej Orkiestry Radiowej w Warszawie. W latach 1997-2006 był dyrygentem Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej w Krakowie, którą doprowadził do bardzo wysokiego poziomu artystycznego.

Od 2000 do 2013 roku Wojciech Czepiel pełnił funkcję dyrektora artystycznego i dyrygenta Orkiestry Filharmonicznej w Bejrucie.

Bardzo ważną pozycję w działalności dyrygenckiej Wojciecha Czepiela zajmują zarówno nagrania archiwalne dla Polskiego Radia, jak i nagrania płytowe dla firm: Europa Musica, Arts, Polmusic, Denon, Polskie Nagrania, Pro Musica Camerata, Dux i Deutsche Welle.

W maju 2012 roku został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem Gloria Artis.

Aktualnie Wojciech Czepiel współpracuje jako dyrygent gościnny zarówno z orkiestrami, jak i operami w kraju i za granicą, a także kontynuuje swą twórczą pracę nad kolejnymi kompozycjami. Wśród jego kompozycji są Sonata na skrzypce solo, kadencje do 3-go koncertu skrzypcowego W.A. Mozarta, 24 Duety na dwoje skrzypiec, 3 mazurki na fortepian, pieśni na głos z fortepianem, Partita na 18 instrumentów oraz utwory na orkiestrę: Sequenza I, Sequenza II, Noveletta, Studium Pieniny 2016.

Więcej:  www.wojciechczepiel.pl

inspirowani pięknem muzyki

Małgorzata Czepiel

Wice-Prezes Zarządu Fundacji

Wiceprezes Warszawskiej Fundacji Muzycznej jest magistrem teorii muzyki i otrzymała w tej specjalności dyplom z wyróżnieniem w Krakowskiej Akademii Muzycznej.

Swą drogę zawodową rozpoczęła jako kopistka w Polskim Wydawnictwie Muzycznym w Krakowie  i nauczyciel w kilku Krakowskich szkołach muzycznych.

Od prawie dwudziestu lat pracuje w Pałacu Młodzieży w Warszawie oraz w kilku Warszawskich przedszkolach. Do swej pracy podchodzi z ogromnym zaangażowaniem dbając by edukacja powierzonych jej  dzieci i młodzieży była na najwyższym poziomie.

inspirowani pięknem muzyki

Małgorzata Owsianka

Doradca Finansowy Fundacji

Pochodzi z południa Polski i od ponad 20 lat zajmuje się księgowością.
Księgowość dla niej to nie tylko zawód ale i pasja.

Od ponad 10 lat prowadzi w Warszawie własne biuro księgowe.
Doświadczenie i wiedzę zdobywała współpracując z różnymi branżami od budownictwa po reklamę, od marketingu po produkcję.

Współpracuje także z różnego typu fachowcami jak prawnicy, rewidenci czy doradcy podatkowi.
Zatrudnia pełne pozytywnej energii księgowe, które cechuje w pracy ogromna dokładność i sumienność.

W prowadzeniu biura hołduje zasadzie że firma to jej pracownicy a nie szef.

Jej firma to używając terminologii muzycznej- „kameralne” biuro pracujące dla różnego typu firm w tym także dla fundacji i stowarzyszeń.

ACC Małgorzata Owsianka ul. Romana Dmowskiego 70a/55 05-850 Ożarów Mazowiecki; 

NIP 734-160-11-12; REGON 140193594

Biuro: ul. Pola Karolińskie 4 lok 30A  02-401 Warszawa